GİSİYAD 5.GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SERTİFİKALARINI DAĞITTI

  • Yazının Tarihi: 20 Temmuz 2015
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

gemlik 2 gemlik 3 gemlik4gemlik 1Merkezi Bursa’da bulunan Giresunlu Sanayici İş Adamları Derneğinin (GİSİYAD), Gemlik Giresunlular Derneği ve KOSGEB işbirliği ile düzenlemiş oldukları 5.Girişimcilik Eğitimi Sertifika dağıtım töreni Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam merkezinde yapıldı.

GİSİYAD 5.GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SERTİFİKALARINI DAĞITTI

Merkezi Bursa’da bulunan Giresunlu Sanayici İş Adamları Derneğinin (GİSİYAD), Gemlik Giresunlular Derneği ve KOSGEB işbirliği ile düzenlemiş oldukları 5.Girişimcilik Eğitimi Sertifika dağıtım töreni Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam merkezinde yapıldı.

Açık havada havuz başında gerçekleştirilen Sertifika törenine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara, Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Durmuş Uslu, Gisiyad Derneği Başkanı Hasan Topkara, Kars Ardahan Dernek Başkanı Vural Parlak, Erzurum Palandöken Dernek Başkanı Cemal Vuvalıoğlu, Av.Murat Toker, Hamidiye Mahalle Muhtarı Necmi Ünlü, Zekaigümüşdiş Mahalle Muhtarı Talip Abdioğlu, Siyasi partilerin temsilcilerinin yanı sıra, kursiyerler ve dostları katıldı.

Sertifika törenin açılış konuşmasını yapan GİSİYAD Derneği Başkanı Hasan Topkara, İş Hayatına adım atacak olan Genç Girişimcilerin önünü açmak için KOSGEB işbirliği ile düzenledikleri Girişimcilik Kursunun 5.Gemlik Giresunlular Derneği katkıları ile birlikte Gemlik’te yaşayan Giresunlu hemşerilerimiz için düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtirken, “Gençlerimizin bizlerin geleceğidir. Onlar İş hayatında birşeyler yapmak istiyorlar ise onlara destek olmak bizim asili görevimizdir” dedi.

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara’da yapmış olduğu konuşmasında birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen her hareketin destekçisi olduklarını belirtirken, eğitimlerde sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmet Su’da yapmış olduğu konuşmasında son dönemlerde Bursa’daki Giresunluların yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtirken; yükselen Ülke çıtasına sunmuş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Durmuş Uslu’da yapmış olduğu konuşmasında istihdama yönelik her türlü çalışmalara destek olmaya devam edeceklerini belirterek, yaklaşık 2 aylık eğitimin sonunda Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanan gençleri tebrik etti.

Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Durmuş Uslu tarafından GİSİYAD Derneği Başkanı Hasan Topkara’ya, Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara’ya, Bursa Giresunlular Derneği eski Başkanı Av.Murat Toker’e ve Erzurum Palandöken Derneği Başkanı Cemal Yuvalıoğlu’na teşekkür plaketi verildi.

Erdal Avcı’nın sunumunu yaptığı Sertifika Dağıtım törenini sonunda Karadenizli Ses Sanatçıları Şerif Pir, Hamza Usta ve Yusuf Tepe kısa bir konser vererek davetlileri eğlendirdiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın